MENU
0542 452 76 84
Pts - Cts: 09:00 - 18:30

Bozkır Tahininin Besin Değeri

Bozkır Tahininin Besin Değeri
<div>Tahin besin değerleri, ciddi oranda fazladır. Fakat içeriğinde yüksek enerji miktarı dezavantaj olarak görülebilir. Daha çok soğuk havalarda tükettiğimiz tahin, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı direnç sağlar. Hastalık başlamışsa iyileşme sürecini hızlandırır ve hastalığın üstümüzde bıraktığı halsizlik ve iştahsızlık gibi semptomların giderilmesine yardımcı olur. Hatta pekmezle karıştırılıp da tüketilebilir. Antioksidan özelliği sayesinde vücudu kansere korur. Hücre yapısını koruduğu için kanserli hücreler ile savaşmaya yardımcı olur. Susamdan elde edilen tahin içeriğindeki kalsiyum ile kemiklerin korunmasına yardımcı olur. Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlayarak kabızlığın giderilmesinde etkendir. Gelişme çağında ki çocuklarında kahvaltılarında düzenli tahin tüketmesi halinde kemik gelişimleri olumlu etkilenecektir. Şimdi tahinin besin değerlerine bakalım.</div><div><br></div><div>100 gr tahin besin değerleri</div><div>Kalori: 583 kcal</div><div>Karbonhidrat: 21 gr</div><div>Protein: 17.5 gr</div><div>Yağ: 48 gr</div><div>Lif: 5gr</div><div>Kolesterol: 0</div><div>Sodyum: 74 mg</div><div>Potasyum: 415 mg</div><div>Kalsiyum: 420 mg</div><div>Demir: 2.51 mg</div><div>Magnezyum: 351 mg</div>

Paylaş:


Bozkır Tahininin Besin Değeri

Tahin Diyarı Yazar

Güleroğlu Tahincilik 1968 yılında adınıda içinden geçen çarşamba çayından alan Dere beldesinde ilk üretimine başlamıştır.
O dönemlerde dedelerimizin topraktan elde ettiği mahsülleri (Buğday, Arpa, Nohut vb.) gibi ürünleri develerle Manavgat, Serik, Antalya bölgesine satmaya giderler ve sattıkları ürün karşılığında takas ticareti usulü susam almışlardır.
Bu susamları doğal değirmen taşlarında öğüterek tahin imal etmişler ve geçim kaynağı olan tahinciliğe başlamışlardır.

O dönemden günümüze varlığını ve damak tadını hiç bozmadan taşıyabilen Güleroğlu Tahin bir marka haline gelmiş ve günümüzün teknolojisini yakından takip ederek günde 3 ton tahin yılda yaklaşık 1100 ton üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Güleroğlu tahinleri 2008 yılının Haziran ayında gücünü GTS GÜLEROĞLU TAHİN KUYUMCULUK GIDA MADENCİLİK NAKLİYE SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. ile bütünleştirip, bunun yanı sıra “Farklı marka aynı lezzet” sloganı adı adında fason üretimlere başlamıştır.

GTS GÜLEROĞLU TAHİN KUYUMCULUK GIDA MADENCİLİK NAKLİYE SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. başında yönetim kurulu başkanı Hasan GÜLER bulunmaktadır.

GÜLER’in Çocukları Mehmet GÜLER ve Emre GÜLER ikinci kuşak, hatta torunları da Üçüncü kuşak olarak bu markayı gelecek nesillere taşımak için planlarını şimdiden şekillendirmektedirler.


Yorumlar


CEVAP YAZIN

Not: HTML çevrilmiyor!
Yorum Yaz

Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.

whatsapp-logo
Whatsapp Destek