MENU
0542 452 76 84
Pts - Cts: 09:00 - 18:30

Tahin Diyarı

Tahin Diyarı

Bozkır tahininin besin değeri

Bozkır Tahininin Besin Değeri
Tahin besin değerleri, ciddi oranda fazladır. Fakat içeriğinde yüksek enerji miktarı dezavantaj olarak görülebilir. Daha çok soğuk havalarda tükettiğimiz tahin, soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara karşı direnç sağlar. Hastalık başlamışsa iyileşme sürecini hızlandırır ve hastalığın üstümüzde bı...

Tahin hakkinda

TAHİN HAKKINDA
Güleroğlu Tahin Hakkında :Bozkırda üretimde bulunduğumuz yıllarda en güzel ve en kaliteli katkısız doğal tahin yapmak için en her zaman en önde bulunduk firmamızda sizlere sunduğumuz temelde iki çeşit tahin imiz bulunmaktadır.Bunlar ; Beyaz tahin ve Bozkır Tahini yani “Çifte Kavrulmuş Tahin” olarak ...

Tarihçemiz

Tarihçemiz
Güleroğlu Tahincilik 1968 yılında adınıda içinden geçen çarşamba çayından alan Dere beldesinde ilk üretimine başlamıştır.O dönemlerde dedelerimizin topraktan elde ettiği mahsülleri (Buğday, Arpa, Nohut vb.) gibi ürünleri develerle Manavgat, Serik, Antalya bölgesine satmaya giderler ve sattıkları ürü...

Susam hakkinda

SUSAM HAKKINDA
Güleroğlu Tahin Susam Hakkında :Güleroğlu Tahinleri olarak tahinler izimde kullandığımız susamları özenle seçmekteyiz.Manavgat Susamı Hakkında :Çifte Kavrulmuş Bozkır Tahinin de Kullandığımız Susamları Antalya’ nın Manavgat ilçesinden temin etmekteyiz yerli mamul kullanmamızın birçok farklı sebepler...

Kategoriler

Hakkımızda


Güleroğlu Tahincilik 1968 yılında adınıda içinden geçen çarşamba çayından alan Dere beldesinde ilk üretimine başlamıştır.

O dönemlerde dedelerimizin topraktan elde ettiği mahsülleri (Buğday, Arpa, Nohut vb.) gibi ürünleri develerle Manavgat, Serik, Antalya bölgesine satmaya giderler ve sattıkları ürün karşılığında takas ticareti usulü susam almışlardır.

Bu susamları doğal değirmen taşlarında öğüterek tahin imal etmişler ve geçim kaynağı olan tahinciliğe başlamışlardır.


O dönemden günümüze varlığını ve damak tadını hiç bozmadan taşıyabilen Güleroğlu Tahin bir marka haline gelmiş ve günümüzün teknolojisini yakından takip ederek günde 3 ton tahin yılda yaklaşık 1100 ton üretim kapasitesine ulaşmıştır.


Güleroğlu tahinleri 2008 yılının Haziran ayında gücünü GTS GÜLEROĞLU TAHİN KUYUMCULUK GIDA MADENCİLİK NAKLİYE SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. ile bütünleştirip, bunun yanı sıra “Farklı marka aynı lezzet” sloganı adı adında fason üretimlere başlamıştır.


GTS GÜLEROĞLU TAHİN KUYUMCULUK GIDA MADENCİLİK NAKLİYE SANAYİ TİCARET LTD. ŞTİ. başında yönetim kurulu başkanı Hasan GÜLER bulunmaktadır.


GÜLER’in Çocukları Mehmet GÜLER ve Emre GÜLER ikinci kuşak, hatta torunları da Üçüncü kuşak olarak bu markayı gelecek nesillere taşımak için planlarını şimdiden şekillendirmektedirler.

Takip et